hotel blisko rynku

Hotel  blisko rynku

Szukasz hotelu blisko rynku w Kazimierzu Dolnym? Właśnie odkryłeś Folwark Walencja – swój dom z dala od domu. W tym cudownym miejscu czas odmierza sama natura, a zielony park otuli Cię błogim wypoczynkiem w rytmie natury. Kiedy wypoczniesz po podróży z pewnością zechcesz poczuć magię rynku. Wystarczy krótki spacer, aby w 10 minut przenieść się w bajkową rzeczywistość. Przeczytaj, dlaczego warto spędzić weekend, urlop lub wakacje z rodziną właśnie w Kazimierzu Dolnym.

Idealny dzień w Kazimierzu Dolnym

Leniwy poranek

W Folwarku Walencja nowy dzień przywitasz słodkim lenistwem. Obudzi Cię śpiew ptaków lub spokojny wiatr w koronach parkowych drzew. W recepcji przywita Cię uśmiech a pyszne śniadanie zaspokoi Twój apetyt na regionalne pyszności. Po krótkim leżakowaniu w parku, pora odwiedzić słynny rynek Kazimierza Dolnego i przekonać się osobiście o jego niezwykłej atmosferze.

Spacerem na rynek

10 minut i … już jesteś!

To właśnie to miejsce przyciąga poetów, filmowców i turystów, którzy szukają natchnienia, zwiedzają i podziwiają perły lokalnej architektury. Zanim usiądziesz w jednej z nastrojowych knajpek – rozejrzyj się dookoła – w zasięgu wzroku masz wszystkie skarby i tajemnice rynku Kazimierza Dolnego.

Co zobaczysz na rynku Kazimierza Dolnego?

Przede wszystkim wiele pięknych kamieniczek… Oto te najważniejsze:

  • Kamienice Przybyłów – czyli dwie zabytkowe kamieniczki: Pod Świętym Mikołajem i Pod Świętym Krzysztofem. Fasady tych pięknych budowli z XVII wieku ozdabiają figury ich fundatorów – Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów. Obydwie kamieniczki prezentują się wspaniale, dzięki systematycznej pracy konserwatorów oraz wyjątkowemu szczęściu, ponieważ przetrwały obie wojny światowe prawie nienaruszone.

 

  • Kamienica Gdańska – w centralnym punkcie rynku Twoje oczy zachwyci monumentalna kamienica barokowa, w której mieści się obecnie PTTK i najstarsza galeria w Kazimierzu Dolnym.

Rynek z pięknym widokiem

Północna strona nigdy nie była zabudowana, dlatego do dziś z rynku roztacza się wspaniały widok na farę oraz ruiny zamku i baszty oraz Wzgórze Trzech Krzyży. To właśnie ten pejzaż stał się tematem wielu rysunków, obrazów i wierszy. Najprzyjemniej spogląda się w to miejsce, siedząc wieczorem przy muzyce i wsłuchując się w przyjemny gwar rozmów.

Z pewnością wrócisz tutaj jeszcze nie raz. Aby odkryć magię tego miejsca koniecznie trzeba zawitać na rynek w ciepły letni wieczór.

Kazimierz Dolny to więcej niż rynek

Kazimierz Dolny oferuje Ci znacznie więcej atrakcji niż przechadzki po naszym magicznym rynku. Prosto z kamiennych uliczek możesz wrócić do hotelu, aby skorzystać z atrakcji Folwarku Walencja, lub od razu wyruszyć na jeden z malowniczych szlaków turystycznych. Przeanalizujmy zatem możliwości:

Powrót do Folwarku Walencja

Folwark Walencja to idealny hotel na weekend tylko we dwoje lub wypoczynek z dziećmi. Możesz się u nas zrelaksować w zielonym parku, spędzić przyjemnie czas w nastrojowej piwniczce win lub rozegrać partyjkę kręgli na dwutorowym torze bowlingowym.

To jednak dopiero początek…

…krótko mówiąc przez cały rok skorzystasz bezpłatnie z wielu atrakcji, ponieważ czekają na Ciebie:

  • dwutorowa kręgielnia;
  • klimatyczny drink bar z salą bilardową;
  • odkryty basen letni/lodowisko;
  • folwarczny zwierzyniec;
  • nastrojowa piwniczka win;
  • rodzinna salka kinowa;
  • sauna i jacuzzi;

Najpiękniejsze szlaki i trasy spacerowe Kazimierza Dolnego

Prosto z rynku lub po powrocie do hotelu możesz wyruszyć na poszukiwanie krajobrazów malowanych najpiękniejszymi barwami polskiej natury. Nie będziesz szukać zbyt długo, ponieważ okoliczne szlaki i trasy spacerowe Kazimierza Dolnego gwarantują Ci zachwycające widoki.

Kliknij,aby przeczytać artykuł  http://folwarkwalencja.pl/szlaki-turystyczne-w-kazimierzu-dolnym/ .