Plac Folwark Walencja

Z czym kojarzy się Wam Kazimierz Dolny? Z pewnością jako miasto artystów, pełne klimatycznych galeryjek, kawiarni i uroczych restauracji. Okazuje się jednak, że to także świetne miejsce na wyjazd z całą rodziną. Niezależnie czy wybierasz się na weekend czy na kilka dni, wypoczynek z dziećmi w Kazimierzu Dolnym to fantastyczna przygoda dla całej rodziny. Poznajcie uroki Kazimierza Dolnego i okolic, które z pewnością urzekną Was swoim familijnym klimatem.

Urokliwe wąwozy

Nie wszyscy wiedzą, że wystarczy chwila spaceru z centrum miasta albo parę minut meleksem, żeby znaleźć się w niesamowitym miejscu. Praktycznie cały Kazimierz Dolny otoczony jest przez bajeczne wąwozy lessowe. Miejscami wysokość ścian wąwozu osiąga nawet kilkadziesiąt metrów! Brzegi są porośnięte drzewami, których korzenie wystają ponad powierzchnię ziemi, są powykręcane, poplątane i tworzą niesamowite obrazy. Atmosfera jest tutaj wprost magiczna! Jednak jest to propozycja dla rodziców z nieco starszymi maluchami – wycieczka z wózkiem do wąwozów to nie najlepszy pomysł.

Magiczne Ogrody

W Janowcu – miejscowości nieopodal Kazimierza Dolnego, umiejscowionej po drugiej stronie Wisły – czeka na najmłodszych turystów całe mnóstwo atrakcji. Zajmujący powierzchnię kilku hektarów park sensoryczny Magiczne Ogrody, to niesamowite miejsce, które działa na wszystkie nasze zmysły. Cały park podzielony jest na różne tematyczne krainy. Podczas zwiedzania dzieci poznają niezwykłych mieszkańców Magicznych Ogrodów, jest to też świetna okazja do bliższego poznania przyrody i nauki poprzez zabawę.

Muzeum Przyrodnicze

W zabytkowym renesansowym spichlerzu umiejscowionym nieopodal Wisły mieści się Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego. Zgromadzono w nim ponad 12 000 eksponatów związanych z geologią, botaniką i zoologią. Urządzone ekspozycje doskonale ukazują charakter okolic Kazimierza Dolnego. Wizyta w Muzeum Przyrodniczym będzie niezapomnianą lekcją biologii. Wiecie dlaczego w okolicach Kazimierza Dolnego znajduje się tak wiele wąwozów? Jakie zwierzęta upodobały sobie okoliczne lasy? Tutaj znajdziecie odpowiedź na to i wiele innych pytań. Z pewnością nie będziecie się nudzić!

W Kazimierzu Dolnym i okolicznych miasteczkach atrakcji dla dzieci jest naprawdę sporo! A poza głównym sezonem wakacyjnym możecie liczyć też na dużą dawkę ciszy i spokoju – to doskonała okazja do rodzinnego wypoczynku, wyciszenia się i naładowania akumulatorów.