Menu apetycznych możliwości

Zatrzymaj się na chwilę i wszystkimi zmysłami poczuj wyjątkowy charakter Kazimierza Dolnego. Meandry Wisły, lasy, pagórki, czyste powietrze, stylowa architektura oraz wyśmienita kuchnia – właśnie tak wygląda Lubelszczyzna. Odkryj jej fascynujący smak.
Nasza restauracja w Kazimierzu Dolnym to kwintesencja regionalnych smaków, które zachwycają świeżością i tradycją. To doskonałe połączenie sprawia, że Folwark Walencja od lat gości na kulinarnej mapie Kazimierza Dolnego.
Chcesz spróbować?

dsc_2189

Dobra restauracja w Kazimierzu Dolnym

Rozsmakuj się w Kazimierzu Dolnym
Świeżość produktów, ich lokalne pochodzenie, receptury inspirowane kuchnią regionalną oraz najlepsi kucharze – właśnie to sprawia, że nasza kuchnia jest tak wyjątkowa. Z największym oddaniem poszukujemy świeżych produktów, które każdego dnia wykorzystujemy w naszej kuchni. Doskonale wiemy, że właśnie ten czynnik jest kluczem do sukcesu.
Poszanowanie kulinarnej tradycji naszego regionu sprawia, że jako dobra restauracja w Kazimierzu Dolnym zabieramy naszych Gości w kulinarną podróż życia.

Restauracja w Kazimierzu – opinie

Sprawdź co o nas mówią

„Wyśmienita kuchnia”, „idylliczna atmosfera”, „to moje miejsce na ziemi”

– to tylko niektóre opinie o Folwarku Walencja. Nasza restauracja w Kazimierzu to miejsce, w którym cofają się wskazówki zegara, a czas spędzony z bliskimi przy stole naładuje Cię pozytywną energią na kolejne dni.
Więcej opinii możesz przeczytać tutaj

 

dsc_8292

Kazimierz Dolny – regionalne potrawy

Smaki regionu
Zastanawiałeś się kiedyś jak smakuje Zamojszczyzna? Czyste powietrze, krystaliczna woda, dziewicze lasy oraz styk różnorodnych kultur sprawiają, że nasza kuchnia jest aromatyczna, ekologiczna oraz przede wszystkim – zdrowa!
Poznaj najlepsze potrawy regionalne Kazimierza Dolnego:

  • Pierogi z duszoj – czyli pierogi z nadzieniem z maku, fasoli, przypraw, suszonej śliwki oraz gruszki.
  • Cebularz – ten wywodzący się z kuchni żydowskiej placek z cebulą to najbardziej znany przysmak całego regionu.
  • Fajercarze – najlepiej smakują z wiejskim masłem oraz kwaśną śmietaną. Koniecznie spróbuj!
  • Piróg biłgorajski – to prawdziwy rarytas! Placek z kaszy gryczanej, posypany makiem oraz serwowany na słono… Palce lizać!

folwark7

Restauracja w Kazimierzu Dolnym – Folwark Walencja

Idylliczna opowieść kulinarna
Folwark Walencja to restauracja w Kazimierzu Dolnym, która oczaruje Cię swoim smakiem, wyglądem oraz atmosferą. Właśnie dlatego zorganizujesz u nas:

  • Apetyczne przyjęcie rodzinne;
  • Sezonowe spotkanie biznesowe;
  • Aromatyczne wesele…

… które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.

Odkryj kuchnię Folwarku Walencja…
… przyjedź i rozsmakuj się w Kazimierz u Dolnym!