Szlaki turystyczne w Kazimierzu Dolnym

PRZYRODA I SZLAKI TURYSTYCZNE KAZIMIERZA DOLNEGO

AKTYWNY WYPOCZYNEK WE DWOJE LUB CAŁĄ RODZINĄ

Kazimierz Dolny i jego okolica kuszą wspaniałymi widokami, unikalnymi skarbami natury oraz bardzo dobrą infrastrukturą turystyczną. Krystaliczne powietrze, bezmierna cisza i spokój to idealna scenografia dla aktywnego wypoczynku, regeneracji sił witalnych oraz kontemplacji dzikiej przyrody. Sprawdź, co można tutaj zobaczyć – na szlakach i poza utartymi ścieżkami.

KAZIMIERSKI PARK KRAJOBRAZOWY I TAJEMNICZE WĄWOZY

Nie wszyscy wiedzą, że w Kazimierskim Parku Narodowym występuje największe w Europie zagęszczenie wawozów, których zbocza porastają wiele ginących roślin, tworzących tu wielobarwną plątaninę dzikiej roślinności. Spacery wąwozami pozwalają poczuć się jak w bajkowej krainie, która od stuleci się nie zmienia. Do najpiękniejszych wąwozów należy Korzeniowy Dół o długości 600m, który został uznany za pomnik przyrody, Norowy Dół, Plebani Dół oraz wąwozy w okolicy Parchatki. Te malownicze ścieżki to punkt obowiązkowy pobytu w Kazimierzu Dolnym, który zapewnia nizapomnianych przeżyć oraz możliwość obcowania z naprawdę dziką przyrodą.

SZLAKI TURYSTYCZNE I TRASY ROWEROWE KAZIMIERZA DOLNEGO

Kazimierz Dolny i jego najbliższe okolice zapewniają aktywny wypoczynek na tle cudownych krajobrazów. Spośród wielu szlaków o różnym stopniu trudności proponyjemy te, które gwarantują najwięcej zabawy oraz najpiękniejsze widoki.

3 PROPONOWANE TRASY ROWEROWE

  • “Grodziska nad Chodełką”: to wyjątkowa ścieżka edukacyjna, która przebiega obok aż 4 wczesnośredniowiecznych grodzisk słowiańskich z VIII-X wieku.
  • “Kościoły i kaplice”: na trasie Kazimierz Dolny – Karczmiska – Polanówka – Wilków – Kazimierz Dolny czekają przepiękne zabytki architektury sakralnej.
  • “Do Rogowa”: romantyczna przejażdżka przez krainę chmielu, malinowych krzewów i sadów jabłoni n trasie Kazimierz – Dąbrówka – Dobre – Polanówka – Rogów – Kazimierz

To zaledwie 3 propozycje – a są ich … dziesiątki – trudniejsze dla doświadczonych rowerzystów i bardzo łatwe dla rodziców z dziećmi. Różne dystansy – od kilku do kilkudziesięciu kilometrów pozwalają zaplanować zarówno krótkie i intensywne przejażdżki, jak i całodniowe wyprawy.

 

Sprawdź, jakie zabytki można zobaczyć w Kazimierzu Dolnym