od 168 zł /os.

Weekend 11-12 maja w Kazimierzu

SPRAWDŹ OFERTĘ

od 560 zł /os.

Weekend czerwcowy| Boże Ciało 2019

SPRAWDŹ OFERTĘ
Zobacz wszystkie

Folwark Walencja

tutaj czas płynie w Twoim rytmie

Zimowe atrakcje w Kazimierzu Dolnym

ZIMOWE ATRAKCJE W KAZIMIERZU DOLNYM

Zima w Kazimierzu Dolnym to czas błogiego odpoczynku, jazdy na nartach i pieszych wycieczek po wyjątkowych szlakach turystycznych. Stacja narciarska Kazimierz Dolny oraz cała infrastruktua naszego miasteczka i okolic sprzyja rodzinnym feriom, urlopom we dwoje oraz grupowym firmowym wyjazdom. Doświadczeni narciarze mogą korzystać z dobrze przygotowanych stoków, a nowicjusze uczyć się białej jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Po narciarskich przygodach na Gości Kazimierza Dolnego czekają malownicze trasy spacerowe, przytulne restauracje i kawiarenki magicznego rynku oraz wiele atrakcji kulturalnych. Sprawdźmy szczegóły:

 

STACJA NARCIARSKA W KAZIMIERZU DOLNYM

Okazuje się, że nie trzeba wyjeżdżać w góry, aby pozjeżdżać na nartach i zapewnić rodzinie wyjątkową atmosferę zimowego szaleństwa. Nowoczesna Stacja Narciarska w Kazimierzu Dolnym jest oddalona od słynnego rynku zaledwie o 1 km. Oznacza to, że po całym dniu na stoku wystarczy krótki spacer, aby zjeść coś pysznego i odpocząć w nastrojowych restauracjach i kawiarniach, gdzie magiczna atmosfera unosi się w powietrzu. Wróćmy jednak do Stacji Narciarskiej, z której rozpościera się przepiękna panorama Małopolskiego Przełomu Wisły. Te krajobrazy sprawiają, że na Stację warto wybrać się choćby po to, aby zachwycić się tym unikalnym krajobrazem i zrobić pamiątkową sesję zdjęciową. Na Stacji Narciarskiej znajduje się także Restauracja, w której można zamówić regionalne smakołyki, rozgrzać się i zregenerować siły podczas przerwy w jeździe na nartach.

TRASY NARCIARSKIE – KAZIMIERZ DOLNY

Trasy narciarskie w Kazimierzu Dolnym są zawsze świetnie przygotowane do sezonu. Korzystają z nich zarówno początkujacy miłośnicy białej jazdy, jak i doświadczeni narciarze. Co bardzo istotne, trasy są regularnie odśnieżane i systematycznie ratrakowane, dzięki czemu komfort jazdy jest bardzo wysoki. Narciarze w Kazimierzu Dolnym mogą korzystać z nowej trasy Snow Park o długości ok. 600 metrów oraz tras krótszych, w tym oślej łączki do nauki jazdy.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU NARCIARSKIEGO W KAZIMIERZU

Wypożyczalnie sprzętu w Kazimierzu Dolnym pozwala ubrać się od stóp do głów w narciarski sprzęt nowicjuszom oraz doświadczonym miłośnikom sportów zimowych. Oprócz nart biegowych, sanek i desk do snowboardu można wypożyczyć tu kombinezony, kurtki, gogle oraz inne akcesoria. Dzięki temu nie trzeba jednorazowo inwestować w sprzęt lub zabierać go ze sobą w bagażnik samochodu. Dodatkową zaletą wypożyczalni są atrakcyjne ceny i fachowa obsługa.

NAUKA JAZDY NA NARTACH DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Pobyt w Kazimierzu Dolnym to idealna okazja, aby wziąć kilka lekcji jazdy na nartach. Szkółki dla dzieci oraz kursy dla dorosłych prowadzone przez doświadczonych instruktorów zapewniają przyjemną naukę na każdym poziomie zaawansowania. Jeśli wybieramy się z rodziną na zimowy urlop, to dzieci z pewnością chętnie wezmą udział w lekacjach, a rodzice w tym czasie znajdą chwilę tylko dla siebie.

ZIMOWE SZLAKI TURYSTYCZNE W KAZIMIERZU DOLNYM

W najbliższej okolicy Folwarku Walencja – w samym Kazimierzu oraz jego najbliższych okolicach na Gości czekają malownicze szlaki turystyczne, które zimą zachwycają białymi krajobrazami. Długi spacer to świetny scenariusz na aktywny wypoczynek dla całej rodziny oraz okazja, aby zrobić fantastyczne zdjeica. Dla chętnych znajdą się trasy, które można przemierzać na nartach biegówkach. Oczywiście warto zabrać ze sobą sanki dla maluchów, ponieważ po drodze nie zabraknie mniejszych i większych wzniesień.

ZIMOWE ATRAKCJE KULTURALNE KAZIMIERZA DOLNEGO

Atrakcje zimowe Kazimierza Dolnego świetnie uzupełniaja aktywny wypoczynek. Aby odpocząć lub zaplanować sobie dzień pełen przygód można wybrać się w sobotę na nastrojowy koncert muzyki klezmerskiej, a na początku grudnia wziąć udział w Świątecznym Jarmarku i Kiermaszu Smaków Regionalnych. Podczas tych imprez cała rodzina może przypatrywać się występom lokalnych artystów oraz odkryć wyjątkowy smak swojskich pyszności.

Jest co robić, prawda? Zapraszamy zimą do Kazimierza Dolnego i oczywiście do Folwarku Walencja.

FOLWARK WALENCJA