offer image

Kameralny hotel w Kazimierzu Dolnym

Kameralany hotel w Kazimierzu Dolnym 

Hotel w Kazimierzu Dolnym blisko rynku 

Szukasz kameralnego hotelu blisko rynku w Kazimierzu Dolnym?

Właśnie odkryłeś Folwark Walencja – swój dom z dala od domu.

W tym cudownym miejscu czas odmierza sama natura, a zielony ogród kwiatów otuli Cię błogim wypoczynkiem w rytmie natury. Kiedy wypoczniesz po podróży z pewnością zechcesz poczuć magię rynku. Wystarczy krótki spacer park, aby w 10 minut przenieść się w bajkową rzeczywistość. Przeczytaj, dlaczego warto spędzić weekend, urlop lub wakacje z rodziną właśnie w Kazimierzu Dolnym

 

Idealny dzień w Kazimierzu Dolnym

Leniwy poranek

W Folwarku Walencja nowy dzień przywitasz słodkim lenistwem. Obudzi Cię śpiew ptaków lub spokojny wiatr w koronach parkowych drzew,pyszne śniadanie zaspokoi Twój apetyt na regionalne pyszności. Po krótkim leżakowaniu w naszych ogrodach, pora odwiedzić słynny rynek Kazimierza Dolnego i przekonać się osobiście o jego niezwykłej atmosferze.  

Spacerem na rynek 

10 minut i… już jesteś! 

To właśnie to miejsce przyciąga poetów, filmowców i turystów, którzy szukają natchnienia, zwiedzają i podziwiają perły lokalnej architektury. Zanim usiądziesz w jednej z nastrojowych knajpek rozejrzyj się dookoła – w zasięgu wzroku masz wszystkie skarby i tajemnice rynku Kazimierza Dolnego. 

Co zobaczysz na rynku Kazimierza Dolnego? 

Przede wszystkim wiele pięknych kamieniczek… Oto te najważniejsze:

  • Kamienice Przybyłów – czyli dwie zabytkowe kamieniczki: Pod Świętym Mikołajem i Pod Świętym Krzysztofem. Fasady tych pięknych budowli z XVII wieku ozdabiają figury ich fundatorów – Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów. Obydwie kamieniczki prezentują się wspaniale dzięki systematycznej pracy konserwatorów oraz wyjątkowemu szczęściu, ponieważ przetrwały obie wojny światowe prawie nienaruszone.

 

  • Kamienica Gdańska – w centralnym punkcie rynku Twoje oczy monumentalna kamienica barokowa, w której mieści się obecnie PTTK i najstarsza w galeria w Kazimierzu Dolnym.

Rynek z pięknym widokiem 

  • Północna strona nigdy nie była zabudowana, dlatego do dziś z rynku roztacza się wspaniały widok na farę oraz ruiny zamku i baszty oraz Wzgórze Trzech Krzyży. To właśnie ten pejzaż stał się tematem wielu rysunków, obrazów i wierszy. Najprzyjemniej spogląda się w to miejsce siedząc wieczorem przy muzyce i wsłuchując się w przyjemny gwar rozmów.

Z pewnością wrócisz tutaj jeszcze nie raz. Aby odkryć magię tego miejsca koniecznie trzeba zawitać na rynek w ciepły letni wieczór.


Kazimierz Dolny to więcej niż rynek 

Kazimierz Dolny oferuje Ci znacznie więcej atrakcji niż przechadzki po naszym magicznym rynku. Prosto z kamiennych uliczek możesz wrócić do hotelu, aby skorzystać z atrakcji Folwarku Walencja, lub od razu wyruszyć na jeden z malowniczych szlaków turystycznych. Przeanalizuje zatem możliwości:

 

Powrót do Folwarku Walencja 

Folwark Walencja to idealny hotel na weekend tylko we dwoje lub wypoczynek z dziećmi. Możesz się u nas przyjemnie zrelaksować w zielonym parku, spędzić przyjemnie czas w nastrojowej piwniczce win lub rozegrać partyjkę kręgli na dwutorowym torze bowlingowym. To jednak dopiero początek…

…krótko mówiąc przez cały rok skorzystasz bezpłatnie z wielu atrakcji, ponieważ czekają na Ciebie:

  • dwutorowa kręgielnia;
  • klimatyczny drink bar z salą bilardową;
  • sauna i jacuzzi;

Najpiękniejsze szlaki i trasy spacerowe Kazimierza Dolnego 

Prosto z rynku lub po powrocie do hotelu możesz wyruszyć na poszukiwanie krajobrazów malowanych najpiękniejszymi barwami polskiej natury. Nie będziesz szukać zbyt długo, ponieważ okoliczne szlaki i trasy spacerowe Kazimierza Dolnego gwarantują Ci zachwycające widoki.

Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym